Lunety widokowe z regulacją wysokości

Polska firma BrightStar jako pierwsza na świecie wprowadza podstawy z łatwą regulacją wysokości dla lunet, lornet i teleskopów widokowych.

Podstawy BWHA (base with height adjustment) są skonstruowane na bardzo prostym i niezawodnym mechanizmie, który umożliwia płynne dokonywanie regulacji za pomocą wygodnej korby

Opis działania:
Załóżmy, że turysta kręci korbą cały czas w jednym kierunku. Statyw podwyższa się i obniża, znów podwyższa i obniża a w skrajnych pozycjach płynnie zwalnia i automatycznie zmienia kierunek, podczas gdy obserwujący kręci korbą cały czas w jednym kierunku. Gdy zmieni kierunek dzieje się to samo, ale w odwrotnej kolejności. Takie rozwiązanie polegające na działaniu w pętli nie posiada mechanicznego poczatku ani końca i nie wymaga stosowania np gumowych odbojników amortyzujących zatrzymanie przy końcach zakresu ruchu. Odbojniki po pewnym czasie uległyby wypracowaniu dlatego postanowilismy stworzyć sprytniejszy mechanizm z bardzo malą ilością części ruchomych aby maksymalnie wydłużyć interwały serwisowe.

Pokaż filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

Pokaż filtry

Wyświetlanie jednego wyniku