Luneta widokowa BrightStar HORIZON SCOPES 2×90 mm BINO 3D (na dwoje oczu, bez monet)

7 153,66  netto

Luneta widokowa BrightStar HORIZON SCOPES 2x90mm binokular (bez monet)

Opis

Marka: BrightStar
Seria Horizon Scopes
KOD: BS-HS-NC2-290-2-01

Nic nie przebije komfortu obserwacji na pomocą lornetki typu binokular. Patrząc za pomocą dwóch oczu czyli stereoskopowo możemy w pełni odczuć głębię przestrzeni oraz wrażenie bliższych i bardziej dalekich planów. Z wielką przyjemnością przedstawiam Państwu pierwszą wyprodukowaną w Polsce komercyjną lunetę widokową dla turystów na dwoje oczu. Jako nasz najnowszy i najbardziej dopracowany produkt lorneta ta wyposażona jest w specjalne szkła ochronne w okularze oraz w obiektywie. Zadaniem tych szkieł jest ułatwienie dbania o czystość optyki lunety. Można je wielokrotnie przecierać zwykłym płynem do mycia okien i ręcznikiem papierowym a zarysowania nie powstaną!  Średnica dwóch soczewek ochronnych wynosi po 90mm co daje nam pole powierzchni całkowitego światła wpadającego do obiektywów równe aż 565 mm². Następnie światło przekazywane jest na soczewki optyczne o średnicy 50 mm (łączna powierzchnia 314 mm²). Poza tą nowością czyli konstrukcją typu binokular luneta oferuje cały szereg sprawdzonych rozwiązań i funkcji zweryfikowanych przez niemal 40 lat intensywnych działań na Polskim rynku (rocznie nawet 100 sztuk sprzedanych lunet). Pełny i niczym nieograniczony obrót w poziomie 360 stopni wraz z bezpiecznym podestem 360 stopni gwarantuje nieskrępowany zakres obserwacji w każdym kierunku niezależnie od wzrostu (dorośli i dzieci).

Luneta nie wymaga regulacji ostrości! Optyka zaprojektowana jest tak że sama współgra z naszym wzrokiem gwarantując idealną ostrość obrazu! Każdy natomiast ma inny rozstaw oczu i do precyzyjnego wyregulowania służy środkowe pokrętło nad wizjerem. Zasada działania tej regulacji jest bardzo prosta, intuicyjna i wandaloodporna. Przykład: zaczynamy kręcić np. zgodnie z ruchem wskazówek zegara, wewnętrzny układ optyczny rozsuwa się i zsuwa, znów rozsuwa i zsuwa a my kręcimy cały czas w jedną stronę. Pokręcając w druga stronę dzieje się dokładnie to samo, wiec każdy niezależnie od posiadanego doświadczenia kręci solidnie ułożyskowanym pokrętłem aż uzna że komfort patrzenia jest najlepszy. Regulacja ta nie posiada mechanicznego początku ani końca wiec bez znaczenia ile obrotów zostanie wykonane, nie ma możliwości uszkodzenia nawet używając ogromnej siły!

Parametry:

OBRAZ 3D! Od 2023 roku dostępny nowy wizjer V2.0 o jeszcze większym polu widzenia niż w modelach 2022 i wcześniej. Dotychczasowym klientom pragniemy zaoferować darmowy upgrade do tej wersji (po przesłaniu lunety do naszego serwisu)

– Przemysłowa mechanika pozwalająca na wodzenie po horyzoncie 360 stopni i 80 stopni góra-dół.
– Rozmiar największej optyki: 2 x 90 mm (szkła ochronne).
– Rozmiar soczewek optycznych: 2 x 50 mm.
– Powiększenie: 15 x – optymalne powiększenie z zachowaniem szerokiego kąta widzenia. Najlepsze wrażenia wizualne do ogólnego podziwiania krajobrazu (obraz stereoskopowy).
– Standardowa wysokość od podłoża do środka okularu – 1400 mm, ustalona doświadczalnie przez kilkadziesiąt lat obecności na rynku.
– Luneta widokowa zbudowana z niekorodujących materiałów, głownie aluminium, stal nierdzewna i tworzywa konstrukcyjne.
– Odporność na warunki atmosferyczne
– Zakres temperatur: od -30 do +50 stopni
– Kolor: ciemny biały/ jasny szary + szlifowana stal nierdzewna
– Produkt odporny na ciekawskich wandali, wszystkie śruby i łączenia elementów w pełni ukryte (nawet śruby mocujące do podłoża – jedyne takie rozwiązanie na rynku). Dodatkowe ekonomiczne szkła zabezpieczające z przodu i z tylu lunety.
– Możliwość szybkiego demontażu część optycznej z ramionami po przekręceniu zamka.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Luneta widokowa BrightStar HORIZON SCOPES 2×90 mm BINO 3D (na dwoje oczu, bez monet)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *